O firmie


Firma Moje Bambino od wielu lat z dużym sukcesem wspiera rozwój rynku edukacyjnego. Nasza skuteczność na polu edukacji wynika z wielu rozmów na temat potrzeb, z obserwacji trendów, przenoszenia i wdrażania tego co dobre i efektywne do kształcenia i wychowania.

Obserwując sytuację w kraju i na świecie, zauważyliśmy ogromną potrzebę przygotowania oferty dla Seniorów. Nasz asortyment obejmuje wyposażenie i pomoce, skutecznie wspierające proces rewalidacji i rehabilitacji osób starszych.
Ofertę kierujemy do domów seniora, domów spokojnej starości, klubów Senior+, domów dziennego pobytu, gabinetów rehabilitacyjnych.

Produkty dobrane zostały tak, by zaktywizować seniora, zachęcić go do korzystania z uroków bycia seniorem, poświęcenia czasu na to, co dawniej się odkładało, korzystania z tego, co zostało osiągnięte, odkrywania i wzbogacania siebie.

Przy doborze produktów uwzględniliśmy również mniej pozytywną stronę wieku senioralnego, jaką są częstsze problemy zdrowotne, konieczność zmagania się z ograniczeniami ruchowymi, poznawczymi, czasami - samotnością i obawami.
Podczas selekcji artykułów uwzględniliśmy schorzenia dominujące w podeszłym wieku: miażdżycę (prowadzącą bardzo często do choroby wieńcowej, zawałów serca, udaru mózgu), zespoły otępienne, chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, osteoporozę, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, pogarszanie sprawności widzenia i słyszenia oraz zaburzenia psychiczne (głównie zespoły depresyjne).

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa będzie inspiracją dla wielu aktywnych seniorów, pomocą dla rodzin chcących wspierać bliskich w byciu seniorem, chorym - pozwoli zmniejszać uzależnienie od opieki osób drugich, a terapeutom dostarczy nowych pomysłów do pracy oraz pomoże kształtować przyjazne dla seniorów otoczenie.

W pracy nad tworzeniem naszej oferty uczestniczyli seniorzy, którzy testowali i oceniali proponowane przez nas pomoce, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Brali udział (przy okazji świetnie się bawiąc) w sesjach zdjęciowych, dzięki czemu katalog stał się bardziej dopasowany do odbiorców.

Zapraszamy do współpracy wszystkich aktywnych seniorów, gotowych podzielić się swoimi doświadczeniami i współuczestniczyć w tworzeniu nowych produktów.